zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Zamek w Lublinie

zamki

Zamek w Lublinie

Lublin

Zamek w Lublinie Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie nocą

Lublin

Zamek w Lublinie nocą Zamek w Lublinie nocą

Zamke w Lublinie

Lublin

Zamke w Lublinie Zamke w Lublinie

Plac zamkowy w Lublinie

Lublin

Plac zamkowy w Lublinie Plac zamkowy w Lublinie

Zamek w Lublinie nocą

Lublin

Zamek w Lublinie nocą Zamek w Lublinie nocą
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Zamek królewski w Lublinie to obiekt, którego historia sięga XII wieku, kiedy to powstał gród warowny. Murowany zamek powstał dopiero za sprawą Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Wcześniej powstała wieża obronna donżon, która jest najstarszą zachowaną do dzisiaj częścią zamku. Jedną ze starszych części zamku jest kaplica św. Trójcy, która jest jednym z ważniejszych zabytków Lublina.

Zamek królewski w Lublinie wielokrotnie rozbudowywano. Na początku XVI wieku rozpoczęto przekształcenie zamku w renesansową rezydencję. Czasy świetności zamku zakończył potop szwedzki, w czasie którego zamek uległ znacznym zniszczeniom. Przez następne dziesięciolecia aż do zakończenia II wojny światowej zamek w Lublinie pełnił rolę wiezienia.

Zamek w Lublinie pamięta kilka ważnych wydarzeń z historii Polski. w roku 1569 podpisano tu unię polsko litewską. W tym samym roku na zamku miał miejsce słynny hołd pruski czyli hołd lenny jaki złożył książę pruski Albrecht Fryderyk Hohenzollern polskiemu królowi Zygmuntowi II Augustowi.

Obecnie na lubelskim zamku mieści się muzeum a sam zamek położony na wzgórzu jest rozpoznawalną wizytówką miasta. Zamek znajduje się w centrum miasta tuż obok starówki. Przed zamkiem mieści się parking. Drugi duży parking znajduje się przy ul. Unii Lubelskiej.

  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Zamkowa 9
20-117 Lublin (lubelskie)

Strony www:
www.zamek-lublin.pl

atrakcje w pobliżu
Stare Miasto w Lublinie
Majdanek - hitlerowski obóz koncentracyjny
Pałac Sanguszków w Lubartowie
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Materiały budowlane Audi stół do masażu składany aplikacje mobilne lipoliza rzeszów Już wkrótce wyruszamy w Polskę!