zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Park św. Mikołaja w Zatorze

parki, ogrody

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

Zator

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

Zator

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

Zator

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

Zator

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

Zator

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

Zator

PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE PARK ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Parku św. Mikołaja to miejsce, w którym czeka wiele atrakcji. Twórcy parku chcą przywrócić tamten klimat i ożywić wspomnienia, proponując najmłodszym niezwykłą wędrówkę ścieżkami bajek, gdzie każdy znajdzie coś co sprawi, że przeżyje chwile wzruszeń i radości. Na zaczarowanej ścieżce "Parku św. Mikołaja" spotkać można magiczne postacie z ulubionych bajek w scenerii tysięcy magicznych światełek oświetlających cały park. Parku św. Mikołaja to również miejsce gdzie mieszkają wesołe Elfy, które na co dzień opiekują się naszymi Reniferami: Rudolfem i Kometą.

W parku spotkać można również dobrego przyjaciela św. Mikołaja - Dziadka Mroza, który wraz ze swoja wnuczka Śnieżynką odwiedzają Mikołaja corocznie, przybywając po najsmaczniejsze karpie, z których słynie miasteczko Zator. Odwiedzających Park czeka jeszcze wiele innych atrakcji. Najważniejszą z nich jest oczywiście wizyta w Domku św. Mikołaja, gdzie można osobiście poznać i porozmawiać ze św. Mikołajem, usiąść mu na kolanach jak również zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Można również na specjalnych karteczkach wypisać swoje nie najlepsze uczynki oraz złe życzenia i spalić je w "Kotle Zapomnienia". Pomocne w tym są wesołe diabełki, które same kiedyś spaliły wszystkie swoje złe uczynki i występki i od tamtej chwili postanowiły pomagać w tym dzieciom. Można zajrzeć również do żywej szopki bożonarodzeniowej ze stajenką, gdzie rozbrzmiewają najpiękniejsze kolędy. Dzięki magicznej wyrzutni św. Mikołaja każdy może wysłać ze specjalnymi życzeniami dla bliskich - gwiazdkę do nieba, która będzie krążyć po orbicie wiele tysięcy lat a na dowód tego każdy otrzymuje Certyfikat Gwiezdnych Życzeń. Na spragnionych dodatkowych wrażeń czeka kino 5D a w nim specjalny film przygotowany przez samego św. Mikołaja.

Słyszeliście kiedyś o "Zaczarowanej Choince"? W naszym Parku taka rośnie. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Po pierwsze dlatego, że ubrana jest cała przez dzieci z własnoręcznie wykonanych ozdób,a po drugie dlatego, że jak się pod nią stanie, zamknie oczy i pomyśli życzenie - to wkrótce owo życzenie się spełni.

Każde dziecko ma swojego Aniołka, który nad nim czuwa i zawsze jest blisko. Niestety żadne dziecko nie może go zobaczyć. Jeśli jednak ktoś zadzwoni "Anielskim Dzwoneczkiem" trzy razy - to da znać swojemu Aniołkowi, że myśli o nim i dziękuje mu za opiekę a może Aniołek też odpowie.......

Odwiedzając Park nie można przejść obojętnie koło kolorowych kiermaszy, gdzie oprócz ulubionych słodkości św. Mikołaja można również zakupić wiele pamiątek oraz świątecznych drobiazgów. Wszyscy wiedzą, że Mikołaj to straszny łakomczuch i zawsze odznaczał się ogromnym apetytem, dlatego zaprasza też wszystkich swoich gości do odwiedzenia Karczmy River Park, gdzie oprócz tradycyjnej polskiej kuchni, można również zasmakować się w specjalnych przysmakach Mikołaja jak również spróbować jego "Eliksiru Długowieczności".

Dodatkową atrakcją jest wielkie "Grillowisko pod Starym Dębem" gdzie można zjeść smaczne grillowane potrawy i ogrzać się ciepłymi napojami dla dzieci i nie tylko.
Elfy św. Mikołaja proponują również uczestnictwo w organizowanych przez nich Warsztatach, na których dzieci dowiadują się więcej na temat św. Mikołaja, uczą się robić ozdoby świąteczne, stroiki oraz malować choinkowe bańki. Po zakończeniu warsztatów, każde dziecko otrzymuje "Certyfikat pomocnika św. Mikołaja".

Na spragnionych wrażeń czeka Mikołajkowy Plac Rozrywki gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród tych wielu atrakcji nie można zapomnieć o odwiedzinach Poczty św. Mikołaja. Do specjalnej "mikołajowej skrzynki" można wrzucać życzenia na kartkach z zaczarowanego okienka "mikołajowej poczty", kupić magiczny list od św. Mikołaja z oryginalną lakową pieczęcią, zobaczyć jak funkcjonuje Poczta Mikołaja a na koniec przybić sobie oryginalną pieczątkę na dowód odwiedzin w Parku św. Mikołaja z Zatorze.


Informacja cenowa: bilet 19 zł, ulgowy 15 zł, dzieci do lat 3 oraz opiekunowie grup powyżej 15 osób bezpłatnie.

UWAGA: Park czynny od 20 listopada do 28 lutego!
  • Currently 3.50/5

Średnia: 3.5/5 ( 2 głosy ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: tak
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: bezpłatny
Wstęp: płatny

Adres:
Parkowa 8
32-640 Zator (małopolskie)

Strony www:
www.parkmikolaja.pl

atrakcje w pobliżu
Dinozatorland
Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii na Wodzie
Park Owadów w Zatorze

Bookmark and Share

reklama

    zalany dom radom

    span class f cze na razie nie włączamy energii elektrycznej bo niektóre domy zostały zalane do wysokości pierwszego piętra każdy z tych budynków
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Bagażniki Autoboxy Łańcuchy Pogotowie Komputerowe Wrocław ISO 14001 sale konferencyjne Bezpośrednie linki Już wkrótce wyruszamy w Polskę!