zarejestruj się | zapomniane hasło
Znajdź

Jaskinia Raj

góry, formacje skalne

Jaskinia Raj

Chęciny

Jaskinia Raj Jaskinia Raj

Jaskinia Raj

Chęciny

Jaskinia Raj Jaskinia Raj

Jaskinia Raj

Chęciny

Jaskinia Raj Jaskinia Raj
dodaj zdjeciezobacz wszystkie zdjęcia
Jaskinia Raj jest jedną z największych atrakcji Gór Świętokrzyskich. Ta niewielka krasowa jaskinia znana jest ze swojej bardzo bogatej szaty naciekowej. Jaskinia składa się z kilku komór, przez które wiedzie przygotowany dla turystów korytarz.

Jaskinia znajduje się niedaleko miasteczka Chęciny przy drodze numer 762 w kierunku Kielc. Jadąc od strony Chęcin należy skręcić w lewo. Przy 4-pasmowej drodze znajduje się kierunkowskaz.

Zwiedzanie Jaskini Raj to już niestety nie taki raj. W sezonie dokonać trzeba rezerwacji na kilka dni wcześniej. Bilet dla dzieci i dorosłych kosztuje aż 16 zł a do tego opłacić należy jeszcze parking. W jaskini nie wolno robić zdjęć nawet bez użycia lampy czego rygorystycznie pilnuje bileterka. Zwiedzanie jaskini trwa 45 minut z czego dużą część zajmuje muzeum znajdujące się przed wejściem do jaskini. W muzeum oprócz skamienielin zobaczyć możemy figury neandertalczyków. Co ciekawe mierzą oni po 2 metry wzrostu, są wyprostowani i bardziej przypominają amerykańskich Indian niż naszych praprzodków.

Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem w małych grupach. We wnętrzu panuje stałą temperatura ok 9 stopni dlatego dobrze jest pamiętać o ciepłym ubraniu. Z drugiej strony zwiedzanie samej jaskini jest tak krótkie, że nie zdążyłem zmarznąć.

  • Currently 4.00/5

Średnia: 4.0/5 ( 1 głos ) 'Zaloguj się, aby móc oceniać'.

Polecany dla rodzin z dziećmi: nie
reklama
pokaż na mapie
kliknij na mapie aby zobaczyć powiększenie
informacjeinformacje
Parking: płatny
Wstęp: płatny

Adres:
ul. Dobrzaczka
26-060 Chęciny (świętokrzyskie)

Strony www:
www.jaskiniaraj.pl

atrakcje w pobliżu
Zamek Chęciny
Skansen w Tokarni
Park Rozrywki i Mianiatur Sabat Krajno
Zalew Sielpiński

Bookmark and Share

reklama
© 2008-2013 wspierane projekty | współpraca | regulamin | polityka prywatności | kontakt: webmaster[małpa]atrakcje-turystyczne.eu   
Inne: Pełna lista atrakcji | Bagażniki Autoboxy Łańcuchy autokary warszawa Księgi rachunkowe Kielce Usługi księgowe Kielce wczasy Już wkrótce wyruszamy w Polskę!